MYC Partner Yönetim Kurulu Başkanı Akdoğan, Marmara Üniversitesi’nde makine eğitimi aldıktan sonra İşletme Yönetimi ve Organizasyonu alanında yüksek lisans ve doktora yaptı.

Baymak Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de mühendis olarak işe başladıktan 1.5 yıl sonra fabrika müdürlüğüne terfi etmiştir. 1992 yılında Baymak’ın yeniden dizayn edilme sürecinde bulunan Akdoğan, 2013 yılına kadar sanayici olarak Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

“Esthethica Sağlık Grubu”nu hayata geçiren Akdoğan, grubunun sağlıklı yaşam merkezi markası Vitalica Wellness’ı tüm dünyaya tanıttı.

Sağlık alanındaki yatırımlarına ek olarak turizm ve inşaat sektörüne de giren Akdoğan, ödüllü projelere imza attı.

Dünyaca ünlü Marriott Grubu ile marka anlaşması bulunan ve faaliyetlerini sürdüren Le Méridien Bodrum Beach Resort & Residences Projesi 2015 yılında A Design Awards ödüllüne layık görüldü. Aynı işletme 2017 yılında World Luxury Hotel Awards seçmelerinde Doğu Avrupa’nın en iyi Beach Resort’u, 2018 yılında ise en iyi villa resort ödülünü kazandı.

İstanbul Ataşehir’de sahibi olduğu Worldwide Business Center adlı plaza ise Leed Gold Sertifikası ile birlikte Sign Of The City Awards 2016 ödülü aldı.

20 yılı aşkın süredir Marmara Üniversitesi’nde İşletme lisans ve yüksek lisans dersleri vermekte olan Akdoğan, gençlerin yükseköğretim ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamalarına yardım etmek amacıyla kurulan Murat Akdoğan Eğitim Vakfı’nın çalışmalarına da hız kesmeden devam etmektedir. Dr. Murat Akdoğan, Ethica Sigorta Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Başak Mah. Ordu Cad. No:3 P.K. 34480 Başakşehir/İstanbul

Tel: 0 212 692 0 212  tanitim@ihu.edu.tr

Created by creatil.us