24 Mayıs 1981’de, Sakarya’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlayan Karagöz, üniversite lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde bitirdi. Aynı üniversitede İnsan Hakları Hukuku yüksek lisans programını tamamladı.

2008 yılında Turkuaz Medya Grubu’na yönetici adayı olarak katılan Karagöz, belirli bir süre grubun tüm departmanlarında görev aldı. 2010 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde New School Üniversitesi’nde Medya Çalışmaları bölümünde yüksek lisans programına başlayan Karagöz, buradaki eğitiminin ardından New York Times Syndication departmanında çalışmaya başladı. 2012-2014 yılları arasında A Haber Televizyonu’nun Birleşmiş Milletler Diplomasi Muhabiri olarak görev yapan Karagöz, bir yandan Sabah Gazetesi’ne ABD gündemiyle ilgili  haftalık köşe yazıları kaleme alırken, diğer yandan yine ABD gündeminin nabzını tuttuğu usasabah.com web sitesini hayata geçirdi.

Türkiye’ye dönüşünün ardından Sabah Gazetesi’nde Dış Haberler Müdürü olarak görev yapan Karagöz, bu dönemde ayrıca Daily Sabah Gazetesi’nin kuruluş hazırlıklarına başladı ve 2014’ün Şubat ayında Daily Sabah Gazetesi’nin Kurucu Genel Yayın Yönetmeni oldu. Ekim 2018’de TRT’ye atanan Serdar Karagöz, TRT Uluslararası Haber Kanalları Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirildi. Bu süre zarfından yayın dillerine Arapça, Almanca, Rusça ve Balkan dillerini de ekleyerek, TRT’nin küresel medya arenasındaki başarısına önemli ölçüde katkıda bulundu. Karagöz, 7 Nisan 2021 tarihinden bu yana Türkiye’nin küresel haber ajansı Anadolu Ajansı’nın Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak kariyerine devam ediyor.

Başak Mah. Ordu Cad. No:3 P.K. 34480 Başakşehir/İstanbul

Tel: 0 212 692 0 212  tanitim@ihu.edu.tr

Created by creatil.us